Ważne: nasza strona wykorzystuje pliki Cookies
Korzystanie z tego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących Cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.
Więcej informacji o Cookies.
Zapoznałem się z informacją (nie wyświetlaj więcej tego komunikatu)
Logo BIP

biuletyn
informacji publicznej

Górnośląskie Centrum Edukacyjne im.Marii Skłodowskiej - Curie

Mapa serwisu | Wysoki kontrast
 

Struktura organizacyjna 

wydruk do pliku pdf
 

Kadra kierownicza:

 

 

Dyrektor Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego Bogumiła Kluszczyńska
Wicedyrektor ds. szkół młodzieżowych Katarzyna Remplewicz
Wicedyrektor ds. Centrum Kształcenia Ustawicznego i Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego Iwona Hewak - Grzywa
Wicedyrektor ds. Centrum Kształcenia Praktycznego Paweł Sygit
Kierownik Szkolenia Praktycznego Joanna Jagoda - Orłowska
Kierownik Gospodarczy Izabela Curyło
Główny Księgowy Bożena Lesik
Sekretarz Szkoły Beata Szczepaniak

 


Kadra pedagogiczna:

 

 

 

 

 

Bełdowicz Romuald Geografia, podstawy przedsiębiorczości,
Betleja-Armoneit Urszula Przedmioty zawodowe ekonomiczne, podstawy przedsiębiorczości
Biernacka - Świerc Aleksandra Język polski
Bul Dariusz Wychowanie fizyczne
Chmielewska Alicja  Język angielski
Ciszewska Dorota Informatyka
Drozd Agnieszka Teoretyczne przedmioty zawodowe fryzjerskie, pracownia fryzjerska
Francuz Magdalena Język niemiecki
Remplewicz Katarzyna Matematyka, fizyka
Giza Julian Przedmioty zawodowe mechaniczne
Grzelińska Sławomira Historia
Grzesik Beata Język polski
Gut Anna Matematyka
Gzik Barbara Przedmioty zawodowe mechaniczne i mechatroniczne
Hewak-Grzywa Iwona Informatyka, podstawy przedsiębiorczości
Jagoda - Orłowska Joanna Edukacja dla bezpieczeństwa
Kandziora Arnold Praktyczna nauka zawodu
Kaszowicz Aleksandra Biblioteka
Kocieniewska Izabela Chemia, przedmioty zawodowe chemiczne, informatyka
Konopka Bogusław Matematyka, przedmioty mechaniczne, informatyka
Koprowicz Katarzyna Język polski
Kostka Barbara Język angielski
Kraka - Kułagowska Agnieszka Język niemiecki
Krogulec Benedykta Matematyka
Krzemińska Jadwiga Wychowanie fizyczne
Kuczara Paweł Wychowanie fizyczne
Kulij Monika Język angielski
Kureczko Wiesław Przedmioty zawodowe elektryczne i elektroniczne, informatyka
Kurzak Justyna Przedmioty zawodowe ekonomiczne, podstawy przedsiębiorczości
Leorman Mariusz Biologia, Higiena
Leś Dagmara Historia, wiedza o społeczeństwie
Lipnicka - Kościelniak Iwona Matematyka
Łagan Jolanta Przedmioty zawodowe chemiczne
Maliszewska Aleksandra Język polski
Maliszewski Piotr Przedmioty zawodowe mechatroniczne
Marchewka - Czech Monika Teoretyczne przedmioty zawodowe fryzjerskie
Mastalerz-Wrona Elżbieta Pedagog
Mierzwa Ewa Przedmioty zawodowe mechatroniczne
Mikulski Marcin Praktyczna nauka zawodu
Müller - Olszak Tatiana Przedmioty zawodowe mechatroniczne
Mysza Agata Język angielski
Nowakowski Zbigniew Przedmioty zawodowe mechaniczne, mechatroniczne
Oleszowska - Pakosz Ewa Teoretyczne przedmioty zawodowe fryzjerskie, pracownia fryzjerska
Pawelec Dariusz Praktyczna nauka zawodu, przedmioty zawodowe mechaniczne
Pelczarski Damian Informatyka
Podsiadło Anna Teoretyczne przedmioty zawodowe fryzjerskie, pracownia fryzjerska
Pławszewski Marek Praktyczna nauka zawodu
Pyka Bernard Praktyczna nauka zawodu
Rajca Sylwia Biologia
Rudolf Janusz Przedmioty zawodowe mechaniczne
Ruman Katarzyna Historia, język polski
Sawicka Teresa Matamatyka
Sieńko Anna Język angielski
Skoracki Tomasz Przedmioty zawodowe mechatroniczne
Słupska Marta Język polski
Sowa Roman Przedmioty zawodowe mechaniczne i mechatroniczne
Spólnicka-Szczepaniak Barbara Biblioteka, etyka
Staliś Zenon Praktyczna nauka zawodu
Stobiecka Anna Chemia, przedmioty zawodowe chemiczne
Sygit Paweł Przedmioty zawodowe mechaniczne
Szczepańczyk Aleksandra Wychowanie fizyczne
Szot Maria Religia
Szota Agnieszka Fizyka, przedmioty zawodowe chemiczne
Świerczek Sabina Matematyka
Trojan Damian Religia
Uniowski Piotr Religia
Var Bogya de Csepy Tatiana Język angielski
Walińska Anna Wychowanie do życia w rodzinie, fizyka, chemia,
Warzecha Wojciech Praktyczna nauka zawodu
Werner Kazimierz Wychowanie fizyczne
Wilk Izabela Pedagog
Wiśniewski Jarosław Przedmioty zawodowe mechaniczne
Wójcik Józefa Przedmioty zawodowe chemiczne
Zabuga Beata Geografia
Zając Anna Wychowanie fizyczne
Zalewska Bernadeta Język niemiecki
Zemlik Beata Pedagog
Zydek Henryk Biblioteka
Żurawicka-Wizor Danuta Język polski, wiedza o kulturze


Pracownicy administracji:

 

 

 

 

Nazwisko i imę Stanowisko
Biel Aneta starszy laborant
Biczak Justyna samodzielny referent ds. ODiDZ
Cieśla Justyna starsza księgowa
Curyło Izabela kierownik gospodarczy
Hunek Krystyna sam.referent
Jędrzejewska Danuta starszy specjalista ds. finansowych
Kaniowska Maja starszy specjalista ds. uczniowskich
Kołt Justyna starszy specjalista ds. finansowych
Lesik Bożena główny księgowy
Łepkowska Irena starszy specjalista ds. administracyjnych
Konecki Andrzej starszy specjalista ds. bhp
Mirga Bożena starszy referent
Nowacka Teresa specjalista ds.kadr
Osowska Urszula starszy specjalista ds. finansowych
Skoczylas Małgorzata specjalista ds.szkół zaocznych
Szczepaniak Beata sekretarz szkoły


Pracownicy obsługi:

 

Nazwisko i imię Stanowisko
Daniel Waldemar starszy rzemieślnik
Dębicka Urszula portier
Gillner Grażyna sprzątaczka
Glapa Bożena sprzątaczka
Hajok Kornelia sprzątaczka
Jagieła Teresa sprzątaczka
Kijanka Sylwia sprzątaczka
Kliś Barbara sprzątaczka
Koper Bożena sprzątaczka
Morys Ilona sprzątaczka
Morys Jan dozorca
Pelka Krystian konserwator
Piątek Agnieszka sprzątaczka
Pytlik Małgorzata sprzątaczka
Sadowska Zofia sprzątaczka
Szczepańska Zofia sprzątaczka
Szechlecka Anna sprzątaczka
Szechlecka Renata portier
Szpala Małgorzata sprzątaczka
Wesołowska Danuta woźna
Żukowska Dorota sprzątaczka

 

 

 

W skład Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego w Gliwicach wchodzą następujące
jednostki organizacyjne:

1. Publiczne szkoły młodzieżowe:

 

  • Technikum Nr 2 - kształcące absolwentów gimnazjum w zawodach:
    • technik mechanik
    • technik mechatronik
    • technik analityk
    • technik ochrony środowiska
    • technik usług fryzjerskich
  • Branżowa Szkoła I stopnia nr 1:

kandydaci do Branżowej Szkoły mogą kształcić się między innymi w zawodach: fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, blacharz samochodowy, elektromechanik pojazdów samochodowych, lakiernik, sprzedawca, kucharz, fotograf, cukiernik, piekarz, wędliniarz, elektryk, murarz-tynkarz, monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, ogrodnik, stolarz, ślusarz oraz w innych zawodach zgodnie z klasyfikacją szkolnictwa zawodowego
2. Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego

 
3. Szkoły dla dorosłych:
  • Szkołą Podstawowa dla Dorosłych nr 30
  • Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
( 3 lata po gimnazjum): rozszerzenie ogólne
( 2 lata po Zasadniczej Szkole Zawodowej): rozszerzenie ogólne
  • Policealna Dla Dorosłych Nr 2 ( 2 lata po liceum)
      - technik usług pocztowych i finansowych (1 rok)
      - technik administracji ( 2lata)
 
4. Centrum Kształcenia Praktycznego:
  • Zajęcia praktyczne dla zasadniczych szkół zawodowych i techników
  • Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe
  • Ośrodek Egzaminacyjny do przeprowadzania etapu praktycznego egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe:
dla absolwentów ZSZ
  • sprzedawca
  • ślusarz
  • operator obrabiarek skrawających
  • operator urządzeń przemysłu chemicznego
  • mechanik – monter maszyn i urządzeń
  • elektryk
  • elektromechanik
  • monter-elektronik
  • ogrodnik
dla absolwentów techników:
  • technik analityk
  • technik mechatronik
  • technik mechanik
  • technik ochrony środowiska
  • technik ekonomista
  • technik usług fryzjerskich

GCE posiada:

Certyfikat ISO 9001:2008 potwierdzający stosowanie systemu zarządzania jakością w działalności edukacyjnej i egzaminacyjnej w formach szkolnych i pozaszkolnych

Certyfikat nadany przez Polską Sieć Kształcenia Modułowego potwierdzający spełnianie kryteriów jakości w zakresie projektowania, realizacji oraz ewaluacji modułowych programów kształcenia i szkolenia zawodowego

Akredytację nadaną przez Kuratorium Oświaty w zakresie prowadzonego kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych

Prowadzone są kursy:
  • podstawy obsługi i programowania obrabiarek sterowanych numerycznie CNC
  • spawania metodami: gazową, MIG, MAG, MMA, TIG
  • obsługa kas fiskalnych i urządzeń sklepowych
  • obsługa programu AutoCAD

GCE posiada również:

    halę sportową (powierzchnia ca 1000 m2)
    aulę wraz ze sceną na 200 miejsc
    audytorium wraz z wyposażeniem multimedialnym na 160 miejsc



 


 liczba odsłon strony: 4 690 
Logo Samorządu Gliwice

Górnośląskie Centrum Edukacyjne im.Marii Skłodowskiej - Curie, ul. Stefana Okrzei 20, 44-100 Gliwice

tel. 32/231-35-76, faks 32/231-53-09

sekretariat@gce.gliwice.eu

 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego im. Marii Skłodowskiej - Curie

epuap.gov.pl

Logo systemu EPUAP